Od pomyslu do biznesu

Portal Inwestornia.pl przygotował konkurs z myślą o przedsiębiorczych osobach, które mają własny pomysł na biznes i chciałyby go zrealizować. Najlepsze projekty doczekają się urzeczywistnienia.

Konkurs „Od pomysłu do biznesu-napisz biznesplan z Inwestornią” jest organizowany już po raz drugi. To swoista platforma porozumienia między pomysłodawcami, a prywatnymi inwestorami, którzy chcą te pomysły realizować. Dzięki konkursom takich jak ten, jedni i drudzy mogą się spotkać, a często nawet dopiero wzajemnie dowiedzieć się o swoim istnieniu.

Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy pomysł na szanse na realizację. Inwestorzy nie wybierają finansowanych projektów w ciemno. Starannie analizują szanse na powodzenie przedsięwzięcia i czas, w jakim uda im się odzyskać zainwestowane pieniądze. To dlatego tak ważną rolę w konkursie odgrywa dobrze napisany biznesplan.

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć profil pomysłodawcy na portalu Inwestornia.pl. Następnie należy wypełnić specjalny formularz zgłoszeniowy. Kolejny krok to dodanie projektu do tzw. Bazy pomysłów.

Przy użyciu Generatora Biznesplanu trzeba stworzyć biznesplan i wraz z formularzem zgłoszeniowym przesłać go w wersji elektronicznej na adres e-mail inwestornia@arp.gda bądź też nagrać go na płytę i dostarczyć osobiście do siedziby ARP S.A. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 29 czerwca bieżącego roku o godz. 16.